Задати питання

Обв’язка твердопаливного котла опалення схема

Установка твердопаливного котла, ціна за роботу, його обв’язка, схема, грамотне проектування і монтаж – питання, які зараз вкрай актуальні для всіх власників приватної нерухомості. По суті, покупка хорошого котла – це тільки півсправи. Адже насправді дуже важливо також найкращим чином поєднати його з існуючою (або новою) системою обігріву, адже ефективне опалення будинку залежить не тільки від котла, але і від його «обв’язки».

Установка котла і його обв’язка: так усе просто?

Котел на твердому паливі сьогодні встановлювати вигідно. Переваги його використання такі:

  • дешевизна і енергоефективність палива;
  • високий ККД (у найсучасніших і технологічно досконалих котлів він досягає 97%);
  • тривалий термін служби.

Є, однак, і кілька недоліків, на які варто звернути увагу. Головний мінус – труднощі регулювання горіння, тому в будинку може бути як дуже жарко, так і прохолодно, а оптимальний режим встановити часто буває важко. Другий недолік – ручна закладка палива, але в пелетних моделях він частково вирішений за рахунок автоматичної подачі палива з бункера через шнек.

Повертаючись до автоматики відзначимо, що вона електрична, тобто коли світла немає – горіння палива в котлі йде самопливом. При відключенні автоматики недопал і кіптява, перегрів і пароутворення в контурі цілком вірогідні і завжди небезпечні. Ліквідувати цей негатив може правильна обв’язування.

Обв’язкою твердопаливного котла опалення узагальнено називають:

  • пристрої споживання тепла (радіатори, тепла підлога, конвектори та т. д.);
  • сукупність запірно-регулюючої арматури;
  • димоходи;
  • механічні, електромеханічні і гідравлічні пристрої захисту (перепускні і запобіжні клапани, розширювальні баки,  теплоакумулятори і ін.);
  • циркуляційні насоси.

З першим пунктом все зрозуміло. Без згаданих пристроїв система не життєздатна. Вони є завжди, а про правила їх підбору і розрахунку ми розповідали в окремих статтях. Йдемо далі. Запірно-регулююча арматура покликана захистити Вашу систему від позаштатних ситуацій. Також в цьому допоможе схема опалення.

Циркуляційний насос.  Сьогодні, напевно, використовується в 99% приватних осель. Головний мінус – не працює без електрики, а за містом це проблема. Щоб в будинку не стало зовсім холодно при тривалих відключення, в паливну магістраль робиться врізка з трьома запірними кранами (байпас), щоб організувати рух рідини в обхід насоса.

Захист від перегріву  здійснюється двома врізками: в водопровід і каналізацію. Подавши в холодну воду і зливши частину гарячої можна швидко охолодити контур опалення, уникнувши тим самим перегріву котла або прориву магістралей. Знову ж, робиться це ще на стадії монтажу системи. Можлива також передача надлишкового тепла в теплоаккумулятор.

Обслуговування або заміна радіаторів.  Необхідність в цьому часом виникає, а зробити це при грамотній схемі опалення дуже і дуже просто. Як? Читайте тут.

Загальні правила установки твердопаливного котла

Зазначене вище і входить в обв’язку твердопаливного котла опалення, але його установка на цьому не закінчується. Важливо забезпечити не тільки підведення відповідних патрубків, але і ЛЕГКИЙ ДОСТУП ДО КОЖНОГО З НИХ! Зробити це, знову ж таки, простіше на схемі опалення, а потім реалізувати «в металі».

Ще одне правило – бажана установка котла в окремому приміщенні на тверду негорючу підставку (металевий лист, бетонна стяжка товщиною мінімум 7 см). Це величезний плюс як до пожежної безпеки, так і до зовнішнього вигляду будинку.

Висновки та рекомендації:

  • щодо установки котла, ціна за роботу тут багато в чому буде залежати від обв’язки;
  • схема опалення і правильна обв’язка – доповнюючі одне одного поняття;
  • над розробкою схеми доведеться потрудитися і, можливо, залучити фахівців, адже проектні помилки «в металі» коштують багато.

Компанія Інсталсіс має значний досвід в розробці систем обігріву будь-якої складності. Інсталсіс – надійне опалення будинку за адекватною ціною.

Поделиться ссылкой